Siemens Sentron Series Motor Circuit Interruptor FXD63A150
150Amps 600Volts 3Poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$424.95
Availability: 6 in stock
Siemens Sentron Series Motor Circuit Interruptor FXD63A150
| Weight | 14.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 12.00 × 11.00 in |
| Brand | Siemens |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 150 A |
| Color | Gray |
| Model | FXD63A150 |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | FXD63A150 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
| Weight | 14.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 12.00 × 11.00 in |
| Brand | Siemens |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 150 A |
| Color | Gray |
| Model | FXD63A150 |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | FXD63A150 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
Siemens Sentron Series Motor Circuit Interruptor FXD63A150
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!