SIEMENS Sentron Series Circuit Breaker Frame HFD63F250
250 Amps 600 volts 3 poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$325.00
Availability: 7 in stock
SIEMENS Sentron Series Circuit Breaker Frame HFD63F250
| Weight | 12.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 11.00 × 12.00 in |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Condition | Used |
| Weight | 12.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 11.00 × 12.00 in |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Condition | Used |
SIEMENS Sentron Series Circuit Breaker Frame HFD63F250
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!