SIEMENS Frame-EG Type/HEM Circuit Breaker HEM3M003
3 Amp
AC
480 Vac
3 pole
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$99.99
Availability: 230 in stock
SIEMENS Frame-EG Type/HEM Circuit Breaker HEM3M003
| Weight | 8.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 3A |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
| Weight | 8.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 3A |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
SIEMENS Frame-EG Type/HEM Circuit Breaker HEM3M003
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!