Cutler-Hammer Industrial Circuit Breaker E125H EGH3030FFG
30 AMPS 3Poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$187.00
Availability: 1 in stock
Cutler-Hammer Industrial Circuit Breaker E125H EGH3030FFG
| Weight | 6.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | Cutler-Hammer |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | DC |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 451-500 V |
| Color | Multicolor |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
| Weight | 6.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | Cutler-Hammer |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | DC |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 451-500 V |
| Color | Multicolor |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
Cutler-Hammer Industrial Circuit Breaker E125H EGH3030FFG
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!