General Electric TEYF250 Circuit Breaker TEJ24385399273
30A 2 Poles @50v
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$233.00
Availability: 1 in stock
General Electric TEYF250 Circuit Breaker TEJ24385399273
| Weight | 6.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 8.00 × 8.00 in |
| Brand | GE |
| Operation Method | On/Off |
| Number of Throws | 1 |
| Control Style | Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Color | Black |
| Voltage | 201-250 V |
| MPN | TEYF250 |
| Number of Poles | 2 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
| Weight | 6.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 8.00 × 8.00 in |
| Brand | GE |
| Operation Method | On/Off |
| Number of Throws | 1 |
| Control Style | Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Color | Black |
| Voltage | 201-250 V |
| MPN | TEYF250 |
| Number of Poles | 2 |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
General Electric TEYF250 Circuit Breaker TEJ24385399273
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!