ABB SPACE TMAX XT4H 250 Circuit Breaker 1SDA075893R1
600V 225A 2250A
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$1,495.00
Availability: 1 in stock
ABB SPACE TMAX XT4H 250 Circuit Breaker 1SDA075893R1
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 7.00 × 7.00 in |
| Brand | ABB |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial, Electronics |
| Country of Origin | Italy |
| Condition | New – Open box |
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 7.00 × 7.00 in |
| Brand | ABB |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial, Electronics |
| Country of Origin | Italy |
| Condition | New – Open box |
ABB SPACE TMAX XT4H 250 Circuit Breaker 1SDA075893R1
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!