Caterpillar 3412 Turbocharger 2W-0741
Used turbocharger removed from a Caterpillar 3412 Industrial Engine
Serial # Prefix 81Z
Need Cat Parts? Message us today!
Caterpillar 3412 Turbocharger, Garrett TV9102, 2W0741
REPLACEMENT PART NUMBER 4W-1237
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$1,250.00
Availability: 1 in stock
Caterpillar 3412 Turbocharger 2W-0741
Used turbocharger removed from a Caterpillar 3412 Industrial Engine
Serial # Prefix 81Z
Need Cat Parts? Message us today!
Caterpillar 3412 Turbocharger, Garrett TV9102, 2W0741
REPLACEMENT PART NUMBER 4W-1237
| Weight | 50.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 25 in |
| Brand | CAT |
| Model | 3412 |
| Compatible Equipment Make | Caterpillar |
| Part Type | Turbocharger |
| Engine Type | Diesel |
| Condition | Used |
| Weight | 50.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 25 in |
| Brand | CAT |
| Model | 3412 |
| Compatible Equipment Make | Caterpillar |
| Part Type | Turbocharger |
| Engine Type | Diesel |
| Condition | Used |
Caterpillar 3412 Turbocharger 2W-0741
Used turbocharger removed from a Caterpillar 3412 Industrial Engine
Serial # Prefix 81Z
Need Cat Parts? Message us today!
Caterpillar 3412 Turbocharger, Garrett TV9102, 2W0741
REPLACEMENT PART NUMBER 4W-1237
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!