EATON Motor Circuit Protector HMCPS030H1C
30 AMPs 600VAC-250VDC 3 poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$138.00
Availability: 1 in stock
EATON Motor Circuit Protector HMCPS030H1C
| Weight | 12.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Country of Origin | China |
| Brand | Eaton |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC/DC |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Color | White |
| Model | HMCPS |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | HMCPS030H1C |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
| Weight | 12.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Country of Origin | China |
| Brand | Eaton |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC/DC |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Color | White |
| Model | HMCPS |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | HMCPS030H1C |
| Application | Industrial |
| Condition | Used |
EATON Motor Circuit Protector HMCPS030H1C
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!