EATON PDG2 Circuit Breaker PDG23G0225TFFL
225AMP 600V 3Pole
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$285.00
Availability: 1 in stock
EATON PDG2 Circuit Breaker PDG23G0225TFFL
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Brand | Eaton |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Brand | Eaton |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
EATON PDG2 Circuit Breaker PDG23G0225TFFL
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!