GE Current Limiting Circuit Breaker SELA36AT0060
60Amp 600Vac 3 Pole
unable to test
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$99.00
Availability: 1 in stock
GE Current Limiting Circuit Breaker SELA36AT0060
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Brand | GE |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 60 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Condition | Used |
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Brand | GE |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch, Dial |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 60 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Condition | Used |
GE Current Limiting Circuit Breaker SELA36AT0060
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!