GE Record Plus Circuit Breaker FBH26TE030RV
30 A 600V 3Poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$399.00
Availability: 1 in stock
GE Record Plus Circuit Breaker FBH26TE030RV
| Weight | 8.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 9.00 × 10.00 in |
| Brand | GE |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
| Weight | 8.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 9.00 × 10.00 in |
| Brand | GE |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
GE Record Plus Circuit Breaker FBH26TE030RV
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!