PowerPact Square D Circuit Breaker PGL36120 PG1200
50/60Hz Amp1200 V600
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$4,393.77
Availability: 1 in stock
PowerPact Square D Circuit Breaker PGL36120 PG1200
| Weight | 45.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.00 × 16.00 × 15.00 in |
| Brand | Square D |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 1200 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | PGL36120 |
| Condition | Used |
| Weight | 45.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.00 × 16.00 × 15.00 in |
| Brand | Square D |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 1200 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | PGL36120 |
| Condition | Used |
PowerPact Square D Circuit Breaker PGL36120 PG1200
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!