R&S CO. 100A 20D Angle Adapter Conduit Box Receptacle JAA10 P3373 B
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$200.00
Availability: 1 in stock
R&S CO. 100A 20D Angle Adapter Conduit Box Receptacle JAA10 P3373 B
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 11.00 × 11.00 in |
| Brand | R&S |
| Mounting Style | Back Box / Conduit Box mount. |
| Type | 20-degree Vertical Angle Adapter |
| Voltage | 600V AC / 250V DC |
| Current Rating | 100 Amp |
| MPN | JAA10 |
| Resistance Properties | Waterproof construction with O-ringed interiors; designed to with |
| Application | Heavy industrial environments such as shipyards, steel mills, and |
| Suitable For | Use with Russellstoll J-Line conduit box receptacles (models like |
| Condition | Used |
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 11.00 × 11.00 in |
| Brand | R&S |
| Mounting Style | Back Box / Conduit Box mount. |
| Type | 20-degree Vertical Angle Adapter |
| Voltage | 600V AC / 250V DC |
| Current Rating | 100 Amp |
| MPN | JAA10 |
| Resistance Properties | Waterproof construction with O-ringed interiors; designed to with |
| Application | Heavy industrial environments such as shipyards, steel mills, and |
| Suitable For | Use with Russellstoll J-Line conduit box receptacles (models like |
| Condition | Used |
R&S CO. 100A 20D Angle Adapter Conduit Box Receptacle JAA10 P3373 B
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!