Spectra RMS Mag-Break Circuit Breaker SELA36A0007
7AMP 600Vac 3Poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$125.00
Availability: 2 in stock
Spectra RMS Mag-Break Circuit Breaker SELA36A0007
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 10.00 × 9.00 in |
| Brand | Spectra |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 7A |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 10.00 × 9.00 in |
| Brand | Spectra |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Push Button, Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 7A |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
Spectra RMS Mag-Break Circuit Breaker SELA36A0007
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!