Spectra RMS Mag-Break Circuit Breaker SELA36A10030
30Amp 600Vac 3Pole 500Volts
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$58.99
Out of stock
Spectra RMS Mag-Break Circuit Breaker SELA36A10030
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 10.00 × 9.00 in |
| Brand | Spectra |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30A |
| Voltage | 451-500 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
| Weight | 10.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 10.00 × 9.00 in |
| Brand | Spectra |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 30A |
| Voltage | 451-500 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
Spectra RMS Mag-Break Circuit Breaker SELA36A10030
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!