SIEMENS Frame 125H HEAB 3VA4 Circuit Breaker 3VA4180-6ED34
80 A 600V 3poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$252.00
Availability: 1 in stock
SIEMENS Frame 125H HEAB 3VA4 Circuit Breaker 3VA4180-6ED34
| Weight | 5.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 80 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial, Electronics |
| Condition | Used |
| Weight | 5.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 80 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Color | Gray |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial, Electronics |
| Condition | Used |
SIEMENS Frame 125H HEAB 3VA4 Circuit Breaker 3VA4180-6ED34
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!