Cutler-Hammer Motor Circuit Protector HMCP J HMCPJ250J5L
250A 600V 3Poles
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$686.00
Availability: 1 in stock
Cutler-Hammer Motor Circuit Protector HMCP J HMCPJ250J5L
| Weight | 12.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Brand | Cutler-Hammer |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC/DC |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Condition | Used |
| Weight | 12.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 10.00 × 10.00 in |
| Brand | Cutler-Hammer |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC/DC |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Color | White |
| Number of Poles | 3 |
| Condition | Used |
Cutler-Hammer Motor Circuit Protector HMCP J HMCPJ250J5L
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!