Siemens Type NGB Circuit Breaker NGB3B125
125AMP 480V 3Pole
ss
Request a quote in minutes: Svenco sales team is at your service!
CALL 281-761-1596
$299.00
Availability: 1 in stock
Siemens Type NGB Circuit Breaker NGB3B125
| Weight | 6.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Country of Origin | Germany |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 125 A |
| Voltage | 480V |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | NGB3B125 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
| Weight | 6.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Country of Origin | Germany |
| Brand | Siemens |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 125 A |
| Voltage | 480V |
| Number of Poles | 3 |
| MPN | NGB3B125 |
| Application | Electronics |
| Condition | Used |
Siemens Type NGB Circuit Breaker NGB3B125
Svenco keeps expanding our inventory everyday! Don’t see the parts or equipment you need? Simply email us at
sales@svencosales.com, or call 281-761-1596 for immediate assistance from our team with your order!